Το Εργαστήριο Βιομηχανικής και Ενεργειακής Οικονομίας θα συμμετέχει στο 4ο Φοιτητικό Συνέδριο της ΕΕΕΕ που συνδιοργανώνεται από το Εργαστήριο Συστημάτων Αποφάσεων και Διοίκησης της Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου (ΕΜΠ) και την Ελληνική Εταιρία Επιχειρησιακών Ερευνών (ΕΕΕΕ), με τίτλο «Επιχειρησιακή Έρευνα: Ευκαιρίες και προκλήσεις μέσα στην κρίση», στην Αθήνα, 17-18 Δεκεμβρίου 2015 στις Αίθουσες Πολυμέσων της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του ΕΜΠ.

Οι εργασίες που θα παρουσιαστούν από μέλη και φοιτητές του εργαστηρίου είναι οι εξής:

– “ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΠΟΔΟΜΗΣΗΣ ΤΩΝ ΕΚΠΟΜΠΩΝ CO2 ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΧΗΜΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ: ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΕ ΧΩΡΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ”, Κ. Γούλας, Δ. Κοπίδου, Δ. Διακουλάκη

– “ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΠΟΔΟΜΗΣΗΣ ΤΩΝ ΕΚΠΟΜΠΩΝ CO2 ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΉ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ”, Γ. Καγιαμανίδης, Δ. Κοπίδου, Δ. Διακουλάκη

– “ΠΟΛΥΚΡΙΤΗΡΙΑΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΑΕΙΦΟΡΙΚΩΝ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ ΤΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΛΑΔΩΝ ΣΕ ΧΩΡΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ”, Χ. Κουρή, Δ. Κοπίδου, Δ. Διακουλάκη

Το πρόγραμμα του συνεδρίου θα το βρείτε εδώ.