Η Future Leaders ΑΜΚΕ υποστηρίζει τους νέους απόφοιτους και μεταπτυχιακούς φοιτητές ελληνικών και ξένων Πανεπιστημίων ώστε να ενταχθούν με επιτυχία στην αγορά εργασίας.

Η Future Leaders προσφέρει ένα μοναδικό, ολοκληρωμένο πρόγραμμα το οποίο περιλαμβάνει:

1. Αξιολόγηση επαγγελματικής προσωπικότητας.
  2. Πρόγραμμα ανάπτυξης δεξιοτήτων και βελτίωσης της συμπεριφοράς.
  3. Καθοδήγηση από έμπειρα στελέχη των εταιρειών υποστηρικτών (ΑΒ Βασιλόπουλος, Wind, Μινέρβα, Τιτάν, Τράπεζα Πειραιώς).
  4. Έμπρακτη συνεισφορά κοινωνικού έργου μέσα από έργα εθελοντικής διάστασης, που έχουν ως αποδέκτες πολιτιστικά, κοινωνικά και περιβαλλοντικά έργα.
  5. Πρόγραμμα Τεχνικής κατάρτισης σε θέματα business analysis, problem solving, decision making and collaborative leadership από πλέον αναγνωρισμένες συμβουλευτικές εταιρείες διεθνούς αγοράς (Aon Hewitt, Better Future-Mercer, KPMG, McKinsey, Pwc).
  6. Αμειβόμενη Πρακτική Άσκηση διάρκειας 6 μηνών σε μεγάλες εταιρείες ανά την Ελλάδα.

Σύντομη περιγραφή του προγράμματος:

• Συμμετέχοντες: απόφοιτοι ΑΕΙ, (ή επί πτυχίω Πολυτεχνικής Σχολής) και μεταπτυχιακοί φοιτητές ή απόφοιτοι μεταπτυχιακού έως 29 ετών
  • Διάρκεια προγράμματος: 11 ημερολογιακές ημέρες εκ των οποίων 4 ημέρες θα είναι εκτός Αττικής

Δικαιολογητικά:

Όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα πρέπει να αποστείλουν μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου στο info@futureleaders.gr όλα τα δικαιολογητικά.

Notice: Undefined variable: sfbap1_show_photos_from_twitter in /var/www/liee.chemeng.ntua.gr/wp-content/plugins/wp-social-feed/includes/sfbap1-shortcode.php on line 10